sobota, 28 maja 2011

Thunderbolt "Eileen" P-47-D-11-RE 1:48 cd.

Tablica przyrządów jest wykonana jako odlew z tworzywa, zegary zostały wydrukowane na kalkomani.
Postanowiłem wykonać tablicę  za pomocą tych elementów zestawu. 
Najpierw całość pomalowałem błyszczącym czarnym Mr.Color 2.
Następnie przetarłem  całość metalikiem Mr.Metal Color 218.
Pokazały się ładne krawędzie zegarów.Teraz dzieląc kalkomanię z zegarami Tamiyi  na kilka części naniosłem ostrożnie na tablicę uprzednio smarując powierzchnię Mr.Mark Setter. Błyszcząca powierzchnia ułatwia ułożenie się kalek  i zwiększa przyleganie. Płyn Gunze pomaga w przyleganiu i lekko zmiękcza kalkę. Wacikiem wycisnąłem nadmiar płynu i powietrze  z pod kalkomani i po około 10 min. naniosłem Mr. Mark Softer. Ten płyn po godzinie wygładził kalkomanię.
Teraz najcieńszym pędzelkiem retuszerskim przestrzenie pomiędzy zegarami pokryłem mocno rozcieńczonym wodą matowym czarnym akrylem 70950 Vallejo. 
Same zegary pomalowałem zalewając kroplami sidoluxu. Po zaschnięciu wyraźnie  matowa powierzchnia tablicy odcina się od mocno błyszczących tarcz zegarów.

 
Dokleiłem celownik (na razie bez odbłyśnika-ten przymocuję  po montażu kokpitu w kadłubie) Tablica niewiele ustępuje tym fototrawionym... Miałem obawy bo w poprzednich niektórych zestawach Tamiyi kalkomanie nie zawsze zgrywały się z fakturą tablicy. Po pomalowaniu wewnętrznych powierzchni tylnego podwozia i wylotu sprężarki kolorem Chromate Yellow Primer z zestawu Gunze do wnętrz samolotów alianckich Mr.Color 352
skleiłem połówki kadłuba razem .Całość pasuje idealnie. Wystarczy gdzieniegdzie zalać Cjanoakrylem i delikatnie podszlifować i poprawić linie podziału. 


Pomimo upływu ponad 10 lat od wprowadzenia zestawu do sprzedaży jakość częsci jest niedościgniona. Budowa tego modelu to czysta przyjemność .


3 komentarze:

  1. Pięknie Ci to idzie. Fajnie, że można znowu coś podejrzeć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Po dłuższej przerwie wróciłem do pracy przy modelach . I wystartowałem relaksowo takim samoklejem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniale znów Cię widzieć, obserwuję z ciekawością.

    OdpowiedzUsuń