środa, 14 lipca 2010

Galeria: Macchi C.200 Saetta, Italeri 1/48

Maszyna del capitano Giorgio Iannicelli 
Comandante la 369a Squadriglia (22 Gruppo Autonomo C.T) - jednostka działała na Zaporożu (Rosja) by pod koniec 1941 roku trafić do Doniecka (Stalino).29 Grudnia Ianicelli zginął w akcji ( odznaczony pośmiertnie Medaglia d'Oro al Valor Militare).O pilocie (zdjęcia):
http://www.enricopezzi.it/area_iannicelli/Giorgio_Iannicelli.htm
Zestaw Italeri, tegoroczna nowość  jest...przeciętny.
Ale Special Hobby ten z wczesną kabiną też do łatwych nie należy.Gdyby nie kalki Cartografu (jedne z najlepszych na świecie) nie zmusił bym się do kupienia tego "cuda".To malowanie "okładkowe" było najbardziej atrakcyjne.Zestaw zawiera blaszkę fototrawioną niemalowaną :-)(czyżby nowy standard dla tej firmy?), jednak zegary  wydrukowane na kalce niezbyt zgrywają się z blaszką .Toporne linie i niezbyt dobre spasowanie, wielkie "staroświeckie" nity na skrzydłach ... Italeri stoi z jakością wyprasek jeszcze  w poprzedniej epoce.Wnęki podwozia  pozbawione wielu detali , uproszczony chwyt powietrza, dosyć grube krawędzie spływu, poszycie płócienne takie sobie, cylindry silnika jak w naszym Łosiu Mirage, klapy ruchome ale wewnętrzna struktura skrzydła nad nimi fatalna... Malowanie  wykonałem proponowanymi w instrukcjach włoskich modeli Special Hobby kolorami Gunze C. Te kolory to temat złożony, skończyło się na zakupie zestawu do myśliwców Lifecolor.Spróbuję tych akryli bo podobno najbliżej im do tych oryginalnych i całkiem ładnie maluje się nimi aerografem, ale to dopiero przy "włoskim bocianie"...
Zamieniłem poprzednie zdjęcia które były dd...

5 komentarzy:

 1. Hej.
  Niemożliwy jesteś, piękny model pięknej maszyny. Jak się toto sklejało ?

  Pozdrawiam
  K.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj,No to się sklejało jak... szrotran.nic nie pasuje masa nadlewek i przesunięć ale nie wiem czemu szło sprawnie,tworzywo mi odpowiada od nich...Ciekaw jestem jak się robi Saettę od SH?
  Pozdrawiam Irek

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo jak sam mowisz nieciekawego zestawu, efekt jest mily dla oka.

  Pozdrawiam
  Siara

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurczę, świetnie to wygląda. Pozazdrościć.
  Trochę przeniebieszczone zdjęcia, ale to szczegół.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki ,
  Ustawiam w swoim przedpotopowym Panasonicu balans bieli przez kalibrację ,wychodzi róż w cieniach, ustawiłem dodatkowo bardziej zimne światło ale widzę że żółty mi stracił trochę ciepła.Mam Nikona D70 ale bez obiektywu...może niedługo zakupię coś makro od nich to i zdjęcia się pewnie poprawią.

  OdpowiedzUsuń